چاپ        ارسال به دوست

بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران در سالروز گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس

بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران در سالروز گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس

         به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در آستانه‌ی فرا رسیدن سی و ششمین سالروز گرامی‌داشت هفته‌ی دفاع مقدس، هیات رییسه دانشگاه مازندران با صدور پیامی، یاد و خاطره ایثارگری‌ها و رشادت‌های دلاورمردان راست‌قامت و پیشانی‌بلند هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

        متن بیانیه هیات رییسه دانشگاه مازندران بدین شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحيم

       هر ساله، تقارن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی با هفته بزرگ‌داشت دفاع مقدس، خاطرات دلاوری ها و رشادت های بزرگ مردانی را در ذهن‌ها تداعی می کند که برای دفاع از کیان و ناموس این مرز و بوم از تمام خویشتن خویش گذشتند.

       این تقارن اما، امسال رنگ و بویی دیگر دارد و عطر معنویت آن آمیخته با رایحه جانفزای حسینی، جان ها را بار دیگر به هوای جبهه ها برده و شور شهادت را در اذهان بر می‌انگیزاند.

       دفاع مقدس، نامی آشنا در قاموس حماسه‌های غرورآفرین ایران بزرگ است که خاطرات فراموش نشدنی آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.

       جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تنها جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت های دنیا با ایران بود و اگر از این جنگ به عنوان حماسه بزرگ، تاریخی و دفاع مقدس یاد می‌شود، از آن جهت است که فرزندان رشید ایران اسلامی با بضاعتی ناچیز به مصاف کسانی رفتند که از پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و ماشین‌های جنگی برخوردار بودند. از این رو دفاع مقدس نماد استقامت و سمبل پیروزی از پیچیده ترین عرصه رقابت‌های جهانی به شمار می رود.

       انسجام نیروهای بسیجی و انگیزه الهی فرزندان این مرز و بوم نشان از رشد بینش سیاسی، درایت و آگاهی و نیز شعور الهی آنان بود که علی‌رغم هم سختی‌ها و فشارهای ناجوانمردانه و نابرابر دشمنان دین خدا، با رهنمودهای حکیمانه‌ی بنیانگذار انقلاب اسلامی، ایستادگی و مقاومت را پیشه‌ی خویش ساختند تا از این آزمون بزرگ الهی نیز سربلند بیرون آیند.

       هیات رییسه دانشگاه مازندران، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره حضرت امام(ره) و شهدا، خاطره حماسه و دلاورمردی‌ها فرزندان غیور این مرز و بوم را زنده نگه داشته و امیدوار است تا رهرو حقیقی آرمان‌های امام راحل(ره) و ارزش‌های والای شهدا بوده و باشیم. ان شاءالله

هیات رییسه دانشگاه مازندران

شهریور 1396


٠٩:١٧ - 1396/07/03    /    شماره : ١٤٩٤٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٠خروج